Menu
Your Cart

Elektronik Sigara Coil

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 104 (3 Sayfa)

Coil

Elektronik Sigara Coil

Elektronik Sigara Coil kategorimizde türkiyede en çok tercih edilen ve talep gören tüm coiller listelenmektedir.

Aşşağıdaki kategorilerden hangi marka elektronik sigaraya sahipseniz o markaya tıklayarak coil ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Elektronik sigara donanım parçalarından biri olan Coil, genellikle bataryanın üst kısmında yer alan ve elektronik sigara likidini ısıtarak buhar hale getiren atomizer parçasının portatif bir kısmıdır. Atomizerin parçaları şunlardan oluşmaktadır:

·         Drip Tip (ağızlık)

·         Hazne

·         Coil (iç atomizer)

·         Hava borusu

·         Atomizer tabanı (base)

2012 yılından günümüze elektronik sigara üreticileri değiştirilebilir coil parçaları veya bobin başlıkları piyasaya sürmektedir. Çoğu atomizer ya da vape tankı coil değişimini kolaylaştıracak çok daha uygun maliyetli olacak şekilde tasarlanmaya başlamıştır. Bu sayede elektronik sigara coil ile ilgili yaşanan sorunlar da minimuma indirilmiş olmaktadır.

Elektronik Sigara Coil Nedir?

Elektronik sigaranın verdiği buharı oluşturmak için cihazın haznesinde bulunan sıvı yani likidin ısıtılması gerekmektedir. Buhar üretmek için gerekli olan bu işi bobin başlığı yerine getirmektedir. Bobin başlığı ya da coilin bir adet ısıtma bölümü bir adet de fitili bulunmaktadır. Oldukça basit ve sade bir tasarıma sahip olmasına rağmen elektronik sigaraların her modelinde farklı türde bobinler yani coiller kullanılabilmektedir.

Bobin başının içinde yer alan parçalar ise bir adet fitil ve bir adet de bobin demeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bobin demeti ve fitil birlikte çalışarak elektronik sigara sıvısını ısıtır ya da bir başka deyişle atomize eder. Bunun dışında coil içinde yer alan taban ve taban mahfazası da fitil ve bobinin, coil telinin eksi ekine bağlanabilmesi için kullanılmaktadır. Coilin içinde yer alan diğer parça da fazla sıvı tutmak ve sızdırmazlık elemanı içeren bir oluktur.

Coil Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigaranın en gerekli parçalarından olan coil satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bunların başında kullandığınız elektronik sigara ile duyumlu olan coil tercih edilmesi gelmektedir. Her ne kadar benzer özellikte ve standart ölçülerde olsalar da en iyi buhar performansı için kullandığınız elektronik sigaranın coilini satın almanız yararınıza olacaktır. Firmamızın geniş ürün yelpazesinde yer alan en kaliteli coil markaları şunlardır:

·         Smok spirals coil

·         Eleaf EC 5'li paket coil

·         Smok Vape Pen ww coiş

·         Vaporesso EUC coil

·         Aspire Nautilus coil

·         Smok Nord kartuş

·         Joyetech 5'li coil